m. in. położna, familiolog i certyfikowany coach (po akredytowanym szkoleniu ICF). Zwolenniczka komplementarnego podejścia do zdrowia i diagnozy wellnessowej. Docenia metody kreatywne (poprzez sztuki) i alternatywne (CAT i CAM) oraz praktykę opartą o fakty kliniczne (Evidence Based Practice). Łącząc zawody (wizytówka: www.linkedin.com/in/anna-dmowska-cnm-cc-ok) ukierunkowuje je na sprawowaną opiekę okołoporodową w zakresie fizjologii. Od porady przedkoncepcyjnej i płodności, przez zdrowie prokreacyjne, fizjologiczną ciążę i jej prowadzenie, przez edukację przedporodową i Szkołę Rodzenia „Korki nie tylko z Rodzenia” i fizjologiczny poród, po opiekę nad Kobietą w połogu i Noworodkiem, wizyty patronażowe oraz laktację.
Wierzy, że w każdym ukryty jest skarb, i że to, co potrzebne, aby żyć lepiej i piękniej, „już jest w nas, choć bywa, że nas w tym jeszcze nie ma” (za Joanną Gdaniec). I każdy, kto tego pragnie i podejmie ku temu świadome kroki – ma szansę na szczęśliwe życie. Potrzebne zasoby ma, jakby „stał na ziemi, pod powierzchnią której ukryte diamenty” – i pora, aby zdać sobie z tego sprawę (Conwell Russell H.).
Entuzjastka międzynarodowych klasyfikacji opieki, w tym ICNP i NANDA. Uczestniczka wielu szkoleń w obszarze zdrowia, położnictwa i rozwoju. Z doświadczeniem pracy w różnych placówkach ochrony zdrowia. Nauczyciel akademicki (studenci polsko i anglojęzyczni). Inspiruje do „programowania” i podbijania czynników zdrowia. Doktorat w obszarze laktacji przy 1. Katedrze Pediatrii, Klinice Patologii Noworodków i Niemowląt Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przedsiębiorca w Centrum Zdrowia, Rozwoju i Okołoporodowym, OK Zdrowie – dedykowanego fizjologii. Pasjonatka rodzicielstwa bliskiego dziecku, Martina Seligmana i nurtu Psychologii Pozytywnej oraz „Mocy Pozytywnego Myślenia” N. V. Peala.